A halogatás mindig valamilyen negatív dologgal való szembenézés elodázása. Könnyű persze mondani, hogy váljunk pozitív személyiséggé, amikor az élet meg-megpróbál minket.
Meddig tart?
Mindenki küzdött már így vagy úgy a halogatással élete egy-egy szakaszában. Az elmúlt időszak egyik nagy tanítása az lehetett, hogy semmi sem ér rá, hiszen lehet, hogy egy pár nap alatt gyökeresen megváltozik az életed, és ami addig természetesnek tűnt, az hirtelen kiváltsággá lesz. Vagy épp fordítva: a kiváltságos dolgok vesztik el értéküket egy pillanat alatt.
Min múlik a siker?
Igazából a kis dolgok azok, amik nagy változást tudnak gerjeszteni. Ha néhány apróságon változtatni tudsz, az életed minőségi változáson mehet keresztül. A kitartáson és a szenvedélyen sokkal több múlik, mint a tehetségen.
3+1 Tipp
Íme, néhány jó tanács, hogy képes legyél leszokni a halogatásról:
- Keresd meg azokat a pontokat az életedben, amelyek halogatásra késztetnek. Ha kell, vegyél igénybe hozzá segítséget. Keress egy olyan embert, aki szeret annyira, hogy szembesítsen, aki rávilágít azokra a blokkjaidra, amiket magadtól nem vennél észre.
- Vállalj felelősséget azért, amit gondolsz, érzel vagy teszel. Kezdd el megváltoztatni a gondolkodásodat azok irányában, akik vagy amik haragot, elkeseredést váltanak ki belőled.
- Tudd, hogy mit akarsz az életben. Határozd meg a céljaidat, hogy ne légy kitéve a körülmények sodrásának.
+1. Tanuld meg felismerni az értéket mindenben, ami történik veled. Fordítsd meg, és tedd erőforrásoddá azt, amit megtanultál.
Önismereti témában itt nézhetsz körbe: https://iraspszichologia.com/onismeret/
Igen én most vagyok túl egy önismereti terápián és többek között erre is ott jöttem rá ???! Nehéz a szembesülés, de anélkül nem megy, de határozottan mondhatom sokkal jobb?!!
Kedves Miklós! Nagyon köszönöm a megerősítést: nincs fejlődés szembenézés nélkül:-) További sok sikert kívánok az önismeret útján, ha pedig segítségre van szükséged, írj e-mailt vagy üzenetet az oldalon. Üdv, Anna